Здоров’я Вашого серця і судин у Ваших руках. Кардіолог нашого центру фізіотерапії

6.19.2022 0

За даними ВООЗ, майже третина усіх смертей у світі відбувається внаслідок серцево-судинних захворювань. Чверть дорослих українців знаходиться під потенційною загрозою серцевого нападу. Водночас, у 80% випадків серцево-судинним захворюванням можна запобігти, змінивши свій спосіб життя.

Про те, як зберегти здоров’я серця, розповідає лікар-кардіолог нашого медичного центру.

 •  Не куріть
  На здоров’я серця негативно впливає як активне, так і пасивне куріння.
 •  Більше рухайтесь, ходіть пішки та сходами

Регулярна фізична активність (принаймні дві з половиною години на тиждень) допоможе зменшити ризик серцево-судинних захворювань. До того ж хатня робота – це також фізична активність.

 • Харчуйтесь правильно та контролюйте свою вагу
  Вживайте більше овочів та фруктів, надавайте перевагу цільнозерновим хлібу та кашам, обмежте споживання солі та цукру, відмовтесь від жирної та смаженої їжі, яка може підвищити рівень холестерину, принаймні двічі на тиждень їжте рибу (вона містить корисні жирні кислоти омега-3), слідкуйте за вмістом та калорійністю продуктів на упаковці. “Ожиріння є однією із причин виникнення серцево-судинних захворювань. Тому дуже важливо не тільки правильно харчуватись, а й контролювати свою вагу, щоби не допустити ожиріння”
 • Відмовтесь або принаймні обмежте вживання алкоголю. Зловживання алкоголем є одним із найпоширеніших факторів ризику хвороб серця.
 • Періодично вимірюйте свій артеріальний тиск Нормою для дорослих вважаються показники 120/80 мм.рт.ст. Часто гіпертонія впродовж тривалого часу протікає безсимптомно. Водночас, лікування краще розпочати раніше, щоб уникнути ускладнень. Тому обов’язково звертайтесь до лікаря, помітивши, що ваш тиск перевищує показники 140/90”, – радить кардіолог.
 • Уникайте стресу. Стрес – ще один чинник, який негативно впливає на серце. “Старайтесь уникати перевантаження, емоційного напруження, перевтоми”
 • Про інфаркт міокарда. Інфаркт міокарда – некроз (відмирання) певної ділянки серцевого м’яза, внаслідок чого порушується кровопостачання. Інфаркт не завжди супроводжується болем або дискомфортом у грудях. Задишка, нудота, відчуття нестачі повітря, дуже різка слабість, біль або дискомфорт в одній або обох руках, щелепі, шиї або спині – це все також ознаки інфаркту. Не зважаючи на те, що вони можуть свідчити і про інші захворювання, не зволікайте зателефонувати за номером 103.

Бережіть своє серце!     

🩺💊 | Ваше здоров’я – наше основне завдання!

М. Київ, проспект Валерія Лобановського 17
+38 (066) 33 45 373
+38 (044) 33 45 373
• Долучайтеся до наших спільнот у Telegram та Viber щоб отримувати без зайвої реклами корисну інформацію!
• КРОК до здоров’я у Telegram
• КРОК до здоров’я у Viber