Вібраційна хвороба

6.20.2022 0

В основі етіології захворювання-вплив на організм виробничої вібрації, а також супутніх їй професійних факторів на кшталт охолодження, шуму, статичної напруги м’язів, постійного вимушеного способу тіла. Під впливом всіх цих факторів вібраційна хвороба розвивається дуже швидко. Найбільшу шкоду організму завдає вібрація із частотою 16-200 Гц.

Небезпека виробничої вібрації полягає у її агресивному впливі на тканини організму. Найбільшої шкоди вона завдає:

  • кісткової та нервової тканини;
  • периферичні рецептори, які локалізуються на поверхні стоп і шкірі рук;
  • рецепторів вестибулярного апарату, що знаходяться у вушному лабіринті;
  • слуховим рецепторам — вібрація надає на них шумопригнічуючу дію.

У разі розвитку вібраційної хвороби негативний вплив виявляється на весь організм. Навіть якщо вібрація була локальною і вразила певну ділянку організму, це все одно позначиться і на загальному здоров’ї людини. Руйнівні процеси починаються з підвищеного вироблення норадреналіну у крові. Вегетативні порушення призводять до порушення роботи шлунково-кишкового такту, що викликають різні патології, такі як виразки та пухлини.

Професійна вібраційна хвороба проявляється у руйнуванні спинного мозку та порушенні роботи рецепторів нервової та м’язової тканин. Якщо вчасно не виявити захворювання, воно може привести в параліч, порушення роботи нервових закінчень або порушення роботи внутрішніх органів.

Симптоми вібраційної хвороби від локальної вібрації

  1. На початковій стадії вібраційної хвороби, яка була викликана локальним впливом негативного виробничого фактора, у хворих спостерігаються хворобливі відчуття у пальцях, а також їх оніміння.
  2. На другій стадії біль посилюється, стає стійким, виявляються різні зміни судинного тонусу, а також помітні чутливі розлади. Можлива поява астенії та вегетативної дисфункції.
  3. Для третьої стадії характерно те, що трофічні та вазомоторні порушення стають яскраво вираженими і виходять на перший план у клінічній картині. Також хворі скаржаться на часті напади оніміння, болю, парестезії, побіління пальців та чутливі розлади. Для цієї стадії захворювання характерним буде пригнічення сухожильних рефлексів, випадання вібраційної чутливості. Хворі скаржаться на шлунково-кишкові розлади.
  4. Для четвертої стадії локальної вібрації характерні серйозніші клінічні прояви: больовий синдром у пальцях рук починає набуває стійкого характеру, виникає мікроосередкова симптоматика.

 

🩺💊 | Ваше здоров’я – наше основне завдання!

М. Київ, проспект Валерія Лобановського 17
+38 (066) 33 45 373
+38 (044) 33 45 373
• Долучайтеся до наших спільнот у Telegram та Viber щоб отримувати без зайвої реклами корисну інформацію!
• КРОК до здоров’я у Telegram
• КРОК до здоров’я у Viber