Посттравматична, постстресова реабілітація

6.16.2022 0

Посттравматичний стресовий розлад (ПТСР, посттравматичний синдром, «комбатантський синдром», «в’єтнамський синдром», «афганський синдром», «східний синдром» тощо) — психічний розлад, різновид неврозу, що виникає в результаті переживання однієї чи кількох психотравмівних подій, таких як, наприклад, військові дії, теракти, аварії чи стихійні лиха, катастрофи, важка фізична травма, побутове чи статеве насильство, загроза смерті або перебування свідком або заподіювачем чужої смерті. ПТСР проявляється як довготермінова реакція на стрес — за визначенням лікарів його дія спостерігається щонайменше після чотирьох тижнів після травматичної події. При ПТСР спостерігають 4 кластери симптомів, таких як уникнення, гіперзбудженість (проблемами із сном, може виявлятись у ризиковій поведінці, відчутті непереможності), перепроживання, проблеми із пам’яттю та емоційною сферою (наприклад, відчуття обрізаності власного життя, ізольованості від людей). Із часом симптоми ПТСР мають тенденцію посилюватись. ПТСР діагностують, якщо сила симптомів наростає, заважає нормальному функціонуванню людини, та коли їхня тривалість перевищує місяць від травматичної події. ПТСР супроводжують часті, повторювані спогади про травматичні події, флеш-беки; відчуття нереальності події, так наче подія трапилась не з потерпілим; високий рівень гнівливості, підвищена чутливість до стресових ситуацій, психопатологічні переживання нових стресів, уникнення або втрата лінійності подій у пам’яті, випадіння важливих компонентів травматичної події, підвищена пильність, яка зберігається упродовж більше місяця після психотравми.

Однією зі складностей при проведенні диференційної діагностики постраждалого є можливість спостереження поряд із клінічною картиною ПТСР, симптомів, спровокованих порушеннями, що належать до інших типів неврозу (та) чи депресії.

Посттравматичний стресовий розлад (ПТСР) – хронічне порушення психічного стану. Воно розвивається після травматичної події, одинарної чи повторюваної. Найчастіше на ПТСР страждають ветерани війни, учасники бойових дій, полонені та жертви катувань, свідки чи жертви природних катаклізмів, аварій, ДТП, домашнього насильства, буллінгу, особи, які пережили страх смерті.

Лише кілька десятиліть тому ця дисфункція була признана людством, і, як виявилось, допомоги потребують мільйони людей. Життя для жертви ПТСР є нестерпним: в її голові знову і знову прокручуються травматичні події, приходять вони і в снах, часто стаються напади панічної атаки, турбують хронічні болі. Така людина не може розслабитись, вона постійно перебуває в “бойовій готовності”, стані тривожності. Якщо не звернутись по допомогу, життя опиняється під загрозою, адже часто такі люди впадають в депресію, вдаються до алкоголю, наркотиків, скоюють самогубство.

Програма реабілітації медичного центру “Київська Русь” створена для допомоги людям з діагнозом “посттравматичний стресовий розлад”. Основним її завданням є відновлення нервової системи та загальне покращення стану пацієнта.

При створенні програми фахівці центру орієнтувались на досвід закордонних колег в боротьбі з наслідками ПТСР, в ній витримані світові стандарти при реабілітації таких пацієнтів.

В рамках програми передбачено медичні обстеження та консультації з лікарями. При цьому спеціалісти центру забезпечують індивідуальний підхід до кожного учасника, адже, кожен випадок є унікальним. Важливе значення надається психологічному стану, тож на першому місці – консультації з психотерапевтом та діагностика рівня стресу.

Процедури, передбачені програмою, лікують та знижують руйнівний вплив стресу на організм, заспокоюють нервову систему, покращують загальний стан організму в цілому. Після закінчення програми наші учасники знову здатні переживати радісні емоції та відчути цінність життя.

• 🧬| Ваше здоров’я – наше основне завдання!
М. Київ, проспект Валерія Лобановського 17
+38 (066) 33 45 373
+38 (044) 33 45 373
• Долучайтеся до наших спільнот у Telegram та Viber щоб отримувати без зайвої реклами корисну інформацію!
• КРОК до здоров’я у Telegram
• КРОК до здоров’я у Viber