Нормализация обмена веществ

6.20.2022 0

Метаболізм або обмін поживних речовин – це комплекс хімічних процесів в організмі, які допомагають розщеплювати їжу, перетворюючи її в енергію. У процесі життєдіяльності людини він грає важливу роль, беручи участь в зростанні, диханні, оновленні клітин, розмноженні і т.д. Правильно протікати обміну поживних речовин (метаболізму), нормалізувати його допомагають спеціальні ферменти, що прискорюють перетравлювання їжі, засвоєння жирів, білків і вуглеводів, які підтримують в нормі енергетичні витрати, створюють основу для регенерації клітин. Метаболізм складається з розпаду поживних речовин (дисиміляції) і їх утворення, синтезу (асиміляції). Вони безперервно, інтенсивно відбуваються в організмі людини протягом життя і діляться на такі етапи: надходження поживних речовин в травну систему; всмоктування; розподіл для участі в життєво важливих процесах, засвоєння; виведення продуктів розпаду.

Існує три основних типи порушення обміну поживних речовин, знання яких допомагає нормалізувати процес в разі порушення:

  • Порушення білкового обміну. Супроводжується постійним відчуттям голоду, нервовою збудливістю, запальністю, стресами, його допомагає нормалізувати білкова дієта.
  • Порушення вуглеводного обміну. Людина не любить солодке, не може жити без кави, володіє поганим апетитом. Або ж людина не може жити без солодощів, постійно перекушує випічкою, цукерками та іншими простими углеводамі.Нормалізувати цей тип обміну (метаболізму) допомагає вуглеводна дієта під строгим контролем лікаря.
  • Змішаний. Люди з таким метаболізмом часто відчувають втому, тривогу, обожнюють солодке і страждають зайвою вагою.

1. Звертайте увагу на зміни у вашому організмі, адже вони можуть вказувати на порушення обміну речовин. Він супроводжується нестачою необхідних вітамінів та макро-, мікроелементів.

2. Порушення ваги трапляється частіше із жінками. Природньо, що кількість жиру в організмі жінки становить 20-23%, а у чоловіків – 13%. Крім того, чоловіки більше рухаються. На ендокринні порушення у жінок також впливають вагітність та менструальний цикл.

3. Якщо ви помітили перелічені симптоми, варто звернутися до лікаря. Лікар запропонує вам комплекс обстежень, що допоможуть визначити, до якого спеціаліста вам краще звернутися.

4. Важливо усвідомлювати свої проблеми. Звертати увагу на зміни в організмі варто одразу. Адже неправильно підібрана дієта та нераціональне лікування може погіршити стан вашого здоров’я.

5. Слідкуйте за тим, що ви їсте. Вчені назвали список продуктів, від яких рекомендується відмовитись під час сніданку:

– вівсянка або мюслі швидкого приготування (містять цукор та домішки)

– випічка та здоба (це джерело швидких вуглеводів, що пригальмовує обмін речовин)

– соки та фреші

– йогурт (експерти радять снідати йогуртами без домішок)

🩺💊 | Ваше здоров’я – наше основне завдання!

М. Київ, проспект Валерія Лобановського 17
+38 (066) 33 45 373
+38 (044) 33 45 373
• Долучайтеся до наших спільнот у Telegram та Viber щоб отримувати без зайвої реклами корисну інформацію!
• КРОК до здоров’я у Telegram
• КРОК до здоров’я у Viber