“Хвороба королів”. Як лікувати подагру?

11.23.2021 0

Подагра – вид артриту (запалення суглобів), при якому порушується обмін речовин та надлишок солей сечової кислоти (урати) відкладаються у суглобах. Ця хвороба була відома ще за часів Гіппократа і мала назву «Хвороба Королів», тобто на неї хворіли ті люди, які не знали міри у їжі та напоях.

Причиною подагри є підвищений та стійкий рівень сечової кислоти у крові. Кристали сечової кислоти відкладаються в суглобах, викликаючи запалення, що призводить до часткового або повного руйнування суглоба.

Підвищений вміст сечової кислоти в організмі може бути з двох причин:

  • здорові нирки не справляються із виведенням великої кількості сечової кислоти;
  • рівень сечової кислоти в крові нормальний, але нирки не в змозі виводити її.

Класична картина гострого нападу подагри – запалення одного суглоба (частіше це суглоб великого пальця стопи, колінний або гомілковостопний), біль виникає вночі або рано вранці, дуже інтенсивна, суглоб опухає, шкіра над ним червоніє, підвищується температура шкіри в ділянці суглоба. Напад триває від 3-5 днів до тижня. Над суглобами, в області вушних раковин та ліктьових суглобів можуть з’являтися подагричні вузли – тофуси, при розтині яких відбувається виділення білих кристалів сечової кислоти. Подагра – захворювання хронічне і з часом напади повторюються, в процес залучаються нові суглоби. З часом страждають нирки, розвивається сечокам’яна хвороба.

Основний принцип лікування подагри – контролювати рівень сечової кислоти в організмі. Своєчасно розпочате лікування дозволяє звести хворобливі суглобові напади до мінімуму та попередити розвиток тяжких ускладнень. Не можна займатися самолікуванням. Лікування спрямоване на усунення гострого запального процесу, зняття болю, зниження рівня сечової кислоти.

У медичному центрі «Київська Русь» ви можете пройти обстеження (включаючи загальноклінічні обстеження, біохімічні аналізи крові з визначенням рівня сечової кислоти, сечових шлаків та ін., основних показників наявності гострого запального процесу).

Кваліфіковані лікарі підберуть оптимальний курс лікування,  рекомендації щодо дієти, режиму фізичних навантажень та рухової активності, призначать медикаментозну терапію в поєднанні з  сучасними методиками фізіо та озонотерапії, за необхідності проведуть внутрішньосуглобове введення лікарських засобів.

Крім того, в медичному центрі можливе проведення інфузійної терапії (внутрішньовенні крапельні та струменеві, внутрішньом’язові, підшкірні ін’єкції лікарських препаратів), внутрішньовенне лазерне опромінення крові (ВЛОК), озонотерапія, озокеритотерапія, ультразвукова терапія, лазеротерапія, глибока осциляція, карбокситерапія. Комплекс процедур допоможе зняти гострі болі, запальний процес та знизити ризик повторного приступу подагри.