Цукровий діабет – хвороба чи спосіб життя?

6.20.2022 0

Цукровий діабет – тяжке хронічне прогресуюче захворювання, яке потребує медичної допомоги протягом усього життя хворого. Діабет характеризується розвитком серйозних ускладнень, що потребують дорогого лікування, є однією з основних причин передчасної смертності. При цьому діабет невпинно молодшає, кожен рік вражаючи все більше людей працездатного віку.За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), кожні 10 секунд у світі помирає 1 хворий на цукровий діабет, тобто щорічно помирає понад 3 млн осіб – більше, ніж від Сніду і гепатиту разом узятих. При цьому діабет часто не згадується як безпосередня причина смерті у тих випадках, коли до летального результату призводить одне з його пізніх ускладнень, таке як інфаркт міокарда, інсульт або ниркова недостатність. За цими сухими цифрами стоять долі конкретних людей і безліч особистих трагедій.

Про те, що цукровий діабет – не хвороба, а спосіб життя, знають сьогодні навіть діти. Але що насправді означає цей широко вживаний вираз?

Так, дійсно, у діабетології існує таке поняття, як «спосіб життя з цукровим діабетом», яке означає, що в разі правильного лікування хворого на цукровий діабет і дотримання всіх рекомендацій лікаря цілком можливо загальмувати або і запобігти розвитку ускладнень цієї недуги, внаслідок чого хворий може жити повноцінним життям. Вчасна діагностика, правильне лікування, постійний нагляд лікаря, спостереження за своїм організмом, дотримання відповідного способу життя — гарантія того, що хвороба дошкулятиме щонайменше. Діабетологи твердять — хворому слід навчитися жити зі своєю хворобою. Для хворого на ЦД важливим є регулювання не лише рівня цукру в крові, а й рівня глікозильованого гемоглобіну. В усьому світі саме він є показником компенсації цукрового діабету.

Багато століть люди не знали засобів для боротьби з цією хворобою, і діагноз «цукровий діабет» не залишав хворому ніякої надії не тільки на одужання, але й на життя. Без інсуліну – гормону, що забезпечує засвоєння клітинами глюкози, організм людини існувати не може і приречений на повільне згасання.
«Солодка» біда нашого часу – цукровий діабет – за обсягами розповсюдження став однією з найтривожніших медичних проблем світового масштабу. Проте, всупереч міфам та вигадкам, хвороба добре піддається терапії. Завдяки сучасним досягненням медицини та фармацевтики процес компенсації діабету дозволяє людині вести повноцінне життя впродовж довгих років.

Цукровий діабет діагностують:

  • HbA1c (глікований гемоглобін) – за результатом від 6,5% та вище;
  • FPG (рівень глюкози на тщесерце) – за наявності результату від 7,0 ммоль/л та більше;
  • OGTT (тест на толерантність до глюкози – ознакою діабету є значення від 11,1 ммоль/л та вище;
  • RPG – результат рандомного дослідження на рівні 11,1 ммоль/л та вище підтверджує наявність діабету.

🩺💊 | Ваше здоров’я – наше основне завдання!

М. Київ, проспект Валерія Лобановського 17
+38 (066) 33 45 373
+38 (044) 33 45 373
• Долучайтеся до наших спільнот у Telegram та Viber щоб отримувати без зайвої реклами корисну інформацію!
• КРОК до здоров’я у Telegram
• КРОК до здоров’я у Viber