Метод “сухої голки”. Новітні методики зняття болю та спазму

2.14.2022 0

Немедикаментозний метод усунення м’язових болів та спазмів.

Метод сухої голки не має аналогів за швидкістю та результативністю усунення м’язових спазмів та болю.

Метод сухої голки – інвазивний спосіб глибокого впливу на міофасціальні тригерні точки (МФТТ), при якому тонка акупунктурна голка вводиться в м’язи або розташовані поверхневі тканини, стимулюючи рецептори, самі м’язи і сухожилля, з метою поліпшення мікроциркуляції, усунення болю.

Голка настільки тонка, що більшість пацієнтів не відчувають, як вона проникає під шкіру.

Механізм дії?

Фахівець використовує спеціальну голку, проникаючи під шкіру, стимулюючи рецептори, міофасціальні тригерні точки, самі м’язи та сухожилля.

При проколі тканин відбувається подразнення рецепторів, які у відповідь на стимуляцію покращують локальну мікроциркуляцію.

Оскільки тригерні точки – це місця з гіпоксією тканини та гіпердратівливістю, покращуючи кровообіг у зоні спазму, ми сприяємо швидшому виведенню із зони проколу медіаторів запалення, які викликають у пацієнта больову симптоматику.

Сухі голки та акупунктура одне й теж?

Ні! Це два різні методи. Акупунктура – ​​метод, що будується на східній філософії медицини, мета якого – вплив на внутрішні органи, покращуючи їхню роботу, шляхом проколу спеціальних біоактивних точок на тілі людини.

Сухі голки – метод, що базується на західній доказовій медицині, клінічних дослідженнях з анатомії, нейроанатомії, фізіології.

Незважаючи на те, що можуть бути використані однакові голки в цих методах – існує велика різниця в їхній постановці: розташування, глибина проникнення та час дії.

Кому показано сухі голки?

Цей метод з успіхом використовується для лікування м’язових спазмів, травм в результаті перетренованості, лікті гольфіста та тенісиста, болях у стегні та в коліні, фіброміалгії, тендиніті, гострих та хронічних болях, синдромі пателофеморального болю, невралгії сідничного нерва та інших .