Мало їм, але не худну – чому «голодні» дієти не працюють?

1.19.2022 0

Виявляється, суворе обмеження калорій дійсно заважає нашому організму ефективно спалювати зайвий жир, а це означає, що втрата ваги може сповільнитися.

Чому не треба морити себе голодом, щоб схуднути?

Що відбувається, якщо ми скорочуємо і так невелике споживання калорій? Ми, звичайно, чекаємо, що з цього моменту почнемо худнути ще активніше і через тиждень ліземо в улюблену новорічну сукню. Але ні – насправді ефект буде протилежним.

Як пов’язані дієта та обмін речовин?

У момент різкого урізання калорій наше тіло переключається на «режим голодування». Цей механізм виник як захист від голоду – і наш організм стає надефективним у використанні калорій, які він отримує з їжі та пиття.

Тіло просто захищає жирові запаси, що залишилися, щоб не загинути. І щоб забезпечити себе калоріями, починає активно використовувати м’язи замість жиру. Це призводить до втрати м’язової маси, що, своєю чергою, знижує швидкість метаболізму.

Організму потрібно дедалі менше калорій підтримки нормальної життєдіяльності, а втрата ваги уповільнюється. Звичайно, для ситуації голоду це ідеальне рішення. Але якщо ви просто хочете схуднути, то на цьому шляху на вас чекає фіаско.

Скільки калорій нам потрібно, щоб не потрапити до «режиму голодування»?

На жаль, це питання немає однозначної відповіді. Оскільки метаболізм у всіх людей є різним, тобто момент, коли наше тіло почне використовувати м’язи замість жиру, у кожної людини теж буде індивідуальним.

А який зв’язок між м’язами та метаболізмом?

Швидкість метаболізму – швидкість, з якою тіло спалює калорії – частково визначається кількістю наявних у нас м’язів. Чим більше у нас м’язів, тим вища швидкість метаболізму і навпаки. Це пояснює, чому у людей з високою часткою м’язів метаболізм вищий.

До речі, нещодавно вчені вивчили обмін речовин 6500 чоловік і з’ясували, що швидкість метаболізму змінюється 4 рази протягом життя. І вона не залежить ні від віку, ні від статі. На кількість калорій, що спалюються, більше впливає загальна маса тіла та рівень активності людини.

Чим більше у вас м’язів, тим вища швидкість метаболізму, і тим швидше ви худнете. Саме тому варто нарощувати м’язову масу навіть під час дієти. Хороший спосіб це зробити – збільшити кількість спорту у своєму житті.

І звичайно, продовжуйте стежити за харчуванням

Підбираючи дієту, враховуйте не моду на тип харчування, а індивідуальні особливості організму. У цьому Вам може допомогти лікар-дієтолог нутриціолог. Ми комплесно підходимо до вирішення проблеми:

  • Функціональне обстеження за допомогою біопедансометрії Inbody: всього 50 секунд та більш, ніж 20 показників для аналізу складу Вашого тіла
  • персональний раціон харчування – на основі отриманих результатів, додаткових лабораторних та УЗД обстежень наші спеціалісти підберуть персональний план харчування, враховуючи усі Ваші покази
  • інноваційна апаратна фізіотерапія – підсилить ефект схуднення, замінить Вам відвідування спортзалу, (1 сеанс FMS Tesla=5 занять у  спортзалі), створить ефект ліфтингу та прискорить процес схуднення

Худніть правильно та з довготривалим результатом!